Evergrip > Produkty > Konstrukcje z GRP

Konstrukcje z GRP

Szeroka oferta profili pultrudowanych z GRP, zgodnych z normami EN13706 E17 lub E23 do zastosowań budowlanych.

Pultrudowane profile z żywicy poliestrowej wzmacnianej włóknem szklanym (GRP) są lekkie, bardzo wytrzymałe, nie wymagają konserwacji i zapewniają możliwość szerokiego zastosowania.  Stanowią doskonały zamiennik tradycyjnie używanych materiałów, jak beton, stal, aluminium, czy drewno.

Materiał stanowi niedrogą i trwałą propozycję dla wielu zastosowań.

Pultruzja jest procesem ciągłym, używanym do produkcji profili kompozytowych o stałych przekrojach i właściwościach technicznych.

Technologia ta używana jest od ponad 50 lat i zapewnia stałą, wysoką jakość i powtarzalność dla każdej partii produktu.  Ściśle ułożone, podłużne rowingi i maty z włókna szklanego zostają przeciągnięte przez kąpiel żywiczną, a następnie trafiają na formy o wysokiej temperaturze i ciśnieniu, gdzie nabierają ostatecznego kształtu profili. Następne, profile są automatycznie przycinane do pożądanej długości. 

Rodzaj i kształt gotowego produktu zależą od użytych form.

Typowe profile oferowane są w najczęściej używanych kształtach. Dostępne są również inne kształty i rozmiary profili.  Zachęcamy do składania zapytań na nowe rodzaje profili lub kształtów.

Oferujemy kompletną produkcję oraz dostawę/montaż dla większości systemów dostępowych; w razie potrzeby zapewniamy rysunki i dane projektowe.  

Typowe profile:

  • Kątownik
  • Profil prostokątny
  • Dwuteownik
  • Ceownik
  • Profil okrągły
  • Pręt

Profile wykonane metodą pultruzji zapewniają możliwość stosowania w przestrzeniach przemysłowych i handlowych, są używane przy budowie bezpiecznych systemów dostępu, jak schody, przejścia i podesty.  Wszystkie systemy są zgodne z odpowiednimi normami, jak Eurocomp Design Code oraz BS 4592, zapewniając niedrogie i wszechstronne rozwiązania.